23.10.2017

Świętowali Dzień Seniora

W dniu dzisiejszym, 20 października 2017 r. w sali bankietowej Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu uroczyście świętowano Dzień Seniora. Ten szczególny dzień jest bowiem wyjątkowym świętem ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Walim Adam Hausman, Przewodnicząca Rady Gminy Walim Zuzanna Bodurka, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu Paweł Brzozowski oraz "bohaterowie dnia" czyli członkowie Koła Emerytów i Rencistów Gminy Walim, którzy byli inicjatorami, a tym samym organizatorami "Balu seniora".

 

Dzisiejsze świętowanie rozpoczęła p. Maria Radlińska, będąca Przewodniczącą Koła Walimskich Seniorów, która witając wszystkich przybyłych, życzyła  miłej i udanej zabawy. Następnie wszyscy przybyli goście życząc zdrowia, pogody ducha i wielu lat życia, wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych chwil, wręczyli emerytom drobne upominki.

 

Walimski Dzień Seniora, był sposobnością do podwójnego świętowania, gdyż wśród uczestników zabawy, wspaniały jubileusz 75 urodzin wspólnie uczciły aż trzy panie, a mianowicie Maria Łońska, Marta Bulkiewicz oraz Maria Grabiak

 

Po uroczystej lampce szampana rozpoczęła się  zabawa taneczna, którą uświetnił zespół muzyczny.

 

Autor: Urząd Gminy Walim

Powrót do listy