23.10.2017

II WALIMSKI PÓŁMARATON GÓRSKI za nami

21 października 2017 r. na ternie Krainy sowiogórskich tajemnic odbyła się kolejna edycja, jednej z największych imprez biegowych gminy Walim, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a mianowicie II Walimski Półmaraton Górki.

W pięknej, jesiennej scenerii na starcie "II Walimskiego Półmaratonu Górskiego" stanęło blisko 150 biegaczy. Na zawodników czekała bardzo trudna, górska trasa o dystansie 21,5 km, gdyż wyścig  przebiegał masywem Wielkiej Sowy. Błoto, kamienie, woda, zarośla, mordercze podbiegi i niebezpieczne, kamieniste zbiegi - to wszystko, czego doświadczyli zawodnicy, którzy z uśmiechem na twarzy, pokonywali kolejne etapy półmaratonu. By  zapewnić uczestnikom jak najwięcej pozytywnych emocji, organizatorzy zadbali także o pożywne i energetyzujące bufety, świetne warunki sanitarne, a także pełne zabezpieczenie medyczne.

Na mecie biegu pierwszy zawodnik pojawił się po półtorej godziny do startu. Był to Łukasz Kozłowski z czasem 1:42:53. Najlepszą z pośród pań okazała się Ewelina Kowalik,  uzyskując czas 01:57:09. 

Organizatorami półmaratonu było Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu oraz Olo Team - Aleksander Sobieraj i Łukasz Wawrzyniak. Swą pomoc ofiarowało także wielu sponsorów i wolontariuszu, którym bardzo gorąco dziękujemy.

- O jakości i bardzo dobrym poziomie organizacji, świadczą pozytywne opinie uczestników imprezy. Co oczywiście bardzo nas cieszy, tym bardziej iż nasz wielomiesięczny trud został doceniony. Już dziś podjęliśmy decyzję o organizacji III edycji Walimskiego Półmaratonu Górskiego, na który gorąco zapraszamy - zachęcają organizatorzy, podsumowując wydarzenie . 

Źródło: CSiR w Walimiu

Foto - użyczone:  Walimski Półmaraton Górski

 

Autor: Urząd Gminy Walim

Powrót do listy