Znowu wojna - zapraszamy na spektakl!

19.05.2018 - 19.05.2018
16:30 - 19:00

19 maja o godz. 16.30 serdecznie zapraszamy do Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu na spektakl w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Znowu wojna”. Scenariusz do II części projektu „Ziemi Obiecanej Włókniarzy” napisał Robert Delegiewicz, który jednocześnie reżyseruje przedstawienie i zagra rolę Księdza Andrzeja.

Spektakl przenosi widzów w czasy stanu wojennego, w których donosicielstwo, strach o jutro, prześladowania i terror władzy był codziennością. Jednakże widowisko poprzez sprawnie wplecione scenki z życia, obfitujące w wiele zabawnych sytuacji wywołuje wielokrotnie salwy śmiechu publiczności. Brawurowa gra aktorów, celne riposty, żartobliwe zbiegi okoliczności, ale i dramatyzm sytuacji to wszystko zobaczymy w spektaklu „Znowu wojna”.

W projekcie Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach” wystąpią Alina Mączyńska (Danuta), Urszula Mrozińska (Teresa), Małgorzata Drozdowska (Beata), Magdalena Kandefer (Grażyna), Agnieszka Hiszpańska (Jolanta), Edyta Popek (Julia), Agnieszka Musz (Katarzyna), Joanna Soboniak (Stanisławska),  Iweta Głód (Izabela), Grzegorz Milczarek (Paweł), Mirosław Żołopa (Roman) oraz Roman Głód (Karol). Zagra również głuszycka młodzież: Szymon Kwiatkowski, Paulina Litwinczuk, Szymon Sławik i Oliwier Mroziński. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 15. Wstęp wolny.

Na wałbrzyską premierę przedstawienia zapraszają Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej i Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

 

Powrót do listy
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
Wysockiego 29, 58-300 Wałbrzych
tel.: 74 66 70 953
e-mail: marketing@wok.walbrzych.pl
www: www.wok.walbrzych.pl