Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

 

Zapraszamy do wizyty w Starej Kopalni w Wałbrzychu – w wyjątkowym kompleksie poprzemysłowym ilustrującym historię i tradycje górnictwa wałbrzyskiego. Stara Kopalnia mieści się w dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”, w której wydobycie w związku
z restrukturyzacją przemysłu w zakończono 1996 roku. W ocalonym zespole pokopalnianych obiektów powstało wówczas Muzeum Przemysłu i Techniki. Dziś, dzięki przeprowadzonej gruntownej rewitalizacji Stara Kopalnia stanowi nowoczesne centrum nauki i sztuki, tworząc atrakcyjną przestrzeń dla turystyki, aktywnych działań na polu kultury i edukacji. Niepowtarzalność charakteru Starej Kopalni, gdzie zabytkowe obiekty architektury wraz z autentycznym wyposażeniem ujęte zostały w nowoczesny, kreatywny sposób, czyni z niej bezprecedensową atrakcję miasta i regionu.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oferuje:

MUZEUM. Zapraszamy do zwiedzania naszych ekspozycji muzealnych. Wystawa stała prezentująca historię węgla i górnictwa, to wyjątkowa oferta dla każdego, kto chciałby zobaczyć jak wyglądała praca górnika i kopalni. Bogata ekspozycja industrialnych maszyn, stanowiących zabytki techniki, zachwyci każdego zainteresowanego historią przemysłu i techniki. Muzeum geologii daje możliwość zrozumienia skąd wynika tak wielka rola węgla w tym regionie geograficznym.

GALERIA SZTUKI I WYSTAWY. Wystawy czasowe to doskonała okazja do poznania najaktualniejszych trendów w sztuce i kulturze Prezentowane dzieła adresowane są do różnych grup odbiorców, zarówno mieszkańców miasta jak i odwiedzających Wałbrzych gości.

WARSZTATY. Oferujemy szereg ciekawych warsztatów pobudzających wyobraźnię, rozwijających i kształcących, rozszerzających horyzonty. Centrum Ceramiki Unikatowej zaprasza do udziału
w warsztatach ceramicznych i garncarskich . Dla szkół i placówek oświatowych przygotowaliśmy warsztaty historyczne, architektoniczne, naukowe, industrialne, warsztaty rzemiosła oparte na duchu „Do It Yourself – zrób to sam”.

WYDARZENIA. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze obiekt daje możliwości organizowania różnego rodzaju wydarzeń i imprez. Nasza przestrzeń zaprojektowana przez światowej sławy specjalistów to doskonałe miejsce dla koncertów, konferencji, wydarzeń artystycznych, naukowych i edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych i wystawienniczych. Zapraszamy do organizacji Państwa wydarzeń w Starej Kopalni!

*Zapraszamy do odkrycia tajemnic Starej Kopalni nocą!

Nocne Odkrywanie Tajemnic to wyjątkowa oferta dla wszystkich poszukujących przygód.

Tajemne przejścia, tajemnice z czasów wojny, ukryte skarby, zaginiony pociąg ze złotem w Starej Kopalni! Przyjdź, poznasz opowieści, których nikt jeszcze nie słyszał! Historie związane z tymi miejscami zainteresują największych poszukiwaczy sensacji. Jest to propozycja dla odważnych, których nie przestraszą duchy kopalni i duchy przemysłu, czające się w każdej maszynie, w każdym tunelu i za każdym zakrętem.

 

 

Godziny otwarcia

10:00-18:00

(zwiedzanie tylko z przewodnikiem, zbiórka o pełnych godzinach w budynku Welcome Center,

ostatnie wejście o godz. 16.00, czas trwania zwiedzania: 2 godziny)

Cennik

BILET NORMALNY: 20 zł

BILET ULGOWY: 15 zł(uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studenci do ukończenia 23. roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne)

BILET GRUPOWY: 15 zł/osoba (dotyczy grupy liczącej min. 15 osób. W przypadku młodzieży szkolnej: wejście bezpłatne dla 1 opiekuna na każde 15 dzieci – zwiedzanie grupowe po wcześniejszej rezerwacji)

BILET RODZINNY: 55 zł POSIADACZE WAŁBRZYSKIEJ KARTY „RODZINA 3 PLUS”: jeden z rodziców kupuje bilet normalny, pozostali członkowie rodziny płacą 1 zł/osoba

POSIADACZE OGÓLNOPOLSKIEJ KARTY DUŻEJ RODZINY: jeden z rodziców kupuje bilet normalny, pozostali członkowie rodziny płacą 8 zł/osoba PREFERENCJA DLA EMERYTOWANYCH GÓRNIKÓW WAŁBRZYSKIEGO ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO: 10 zł/osoba

*Nocne Odkrywanie Tajemnic: Cena biletu: 40 zł/osoba

Powrót do listy
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
Ul. Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych
tel.: +48 667-09-04
e-mail: marketing@starakopalnia.pl
www: www.starakopalnia.pl