Wagony Sypialne

Zaplanuj wycieczkę wraz z noclegiem w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej!

Poczuj klimat z lat 70. i zaplanuj wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa. Na terenie Muzeum można skorzystać z noclegów w oryginalnych wagonach sypialnych. Ogrodzony teren Muzeum obejmuje około 2,5 ha, na którym znajduje się miejsce na biwak z zapleczem sanitarnym. Na terenie Muzeum można zorganizować piknik lub grilla. Bezpośrednio przy wejściu do Muzeum jest parking z możliwością pozostawienia zarówno samochodów osobowych jak i autokarów. Muzeum dysponuje bazą noclegową w standardzie turystycznym oferując miejsca w przedziałach wagonów sypialnych i salonowych. Niepowtarzalny klimat Muzeum tworzą także przejeżdżające w pobliżu pociągi.

Położenie Jaworzyny Śląskiej sprawia, że poza zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i Jaworzyny Śląskiej możliwe jest także odbycie krótkich wycieczek do innych miast Przedgórza Sudeckiego: Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Wałbrzycha, w których znajduje się wiele atrakcji turystycznych.

GRUPY ZORGANIZOWANE:

Dla grup zorganizowanych liczących minimum 10 osób, w sezonie letnim (od maja do września), noclegi trzeba wcześniej zarezerwować. Dodatkowo dla grup szkolnych oferujemy kompleksowy pakiet połączony ze zwiedzaniem terenu Muzeum z przewodnikiem, przejazdem po bocznicy Muzealnej, warsztatami edukacyjnymi (patrz Oferta Edukacyjna) oraz cateringiem (patrz Oferta Kolejowe Bistro), istnieje również możliwość zorganizowania wycieczki Amerykańskim żółtym autobusem do Młyna Hilberta w Dzierżoniowie (patrz Oferta School Bus)

GOŚCIE INDYWIDUALNI:

Dla turystów indywidualnych (mniej niż 10 os.) wagony sypialne udostępniamy podczas wydarzeń organizowanych na terenie Muzeum (m.in. Kolejowa Majówka, Festiwal Zabytków Techniki, Gala Pary).

KOSZTY, ZAKWATEROWANIE, WYPOSAŻENIE:

35zł/osoba/dobę + koszt biletu wstępu do Muzeum Kolejnictwa zgodnie z obowiązującym cennikiem.

W cenę noclegu wliczona jest pościel. Zakwaterowanie możliwe jest w przedziałach 1-, 2- bądź 3 osobowych. Każdy przedział wyposażony jest w oświetlenie oraz gniazdka. Bieżąca woda oraz sanitariaty znajdują się w budynku przy wagonach sypialnych. W jednym z wagonów znajduje się także pomieszczenie socjalne, w którym znaleźć możemy czajnik elektryczny. Zakwaterowanie w wagonach sypialnych możliwe od poniedziałku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum sezon letni (maj-wrzesień): od 10:00 do 18:00, sezon zimowy (październik - kwiecień): od 10:00 do 16:00. Jednocześnie informujemy, że teren Muzeum jest monitorowany. Po zamknięciu Muzeum część terenu pozostaje do Państwa dyspozycji, natomiast część jest niedostępna. O dostępności noclegu należy dowiadywać się mailowo bądź telefonicznie. Udzielenie noclegu wiąże się z wcześniejszą potwierdzoną rezerwacją.

Dodatkowo:

Zarówno dla grup zorganizowanych jak i gości indywidualnych, na życzenie, Muzeum może przygotować teren do rozpalenia ogniska oraz drewno do ogniska (dodatkowo płatne).

Powrót do listy
Wagony Sypialne
ul. Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska