03.02.2022

OdLOTowa Aglomeracja Wałbrzyska wspólne podróżne w naturze i kulturze

Projekt dofinanwoany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Termin realizacji 26.07. - 31.12.2021 r.

W ramach planowanego projektu zostały zrealizowane następujące zadania:

1.                   #odkrywajlokalnie – sobotnie i niedzielne wycieczki po Aglomeracji Wałbrzyskiej z przewodnikiem

Odbyło się 8 otwartych wycieczek pieszych w różnych miejscach w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wycieczki były prowadzone przez przewodników i realizowane przy współpracy z członkami LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wycieczki były organizowane w soboty i niedziele (rozpoczynając od 7.08.2021.), udział w wycieczce był bezpłatny. Wycieczki cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Zostały opracowane materiały promocyjne promujące planowane wycieczki (4 plakaty, każdy promujący 2 wycieczki odbywające się w dany weekend). Dystrybucja plakatów  odbyła się drogą elektroniczną przez Wnioskodawcę i członków Stowarzyszenia.

Podczas wycieczek była wykonywana dokumentacja fotograficzna wykorzystywana do promocji atrakcji turystycznych, będących na trasie wycieczki, która posłuży potem także do promocji efektów wycieczki na stronach internetowych i portalach społecznościowych LOT AW i jego członków.

Terminy i trasy wycieczek:

1)      7.08        Świdnica - rynek z tradycjami (starówka, Katedra, Kościół Pokoju)

2)      8.08        Szczawno - Zdrój – spacerem po zdroju (uzdrowisko - Park Szwedzki – Dworzysko)

3)      14.08     Strzegom  - granitowe serce Polski (Bazylika Mniejsza - starówka)

4)      15.08     Mieroszów - brama do Polski (starówka - wieża na Parkowej Górze)

5)      21.08     Pałac z tajemnicą (zabudowania Pałacu Jedlinka – stacja kolejowa w Jedlinie - Zdroju)

6)      22.08     Zagórze Śląskie - jezioro którego nie było (kładka w Zagórzu – zapora wodna)

7)      28.08     Stare Bogaczowice - gmina z widokiem na Trójgarb (zabytki gminy w tym m.in. kaplica św. Anny)

8)      29.08     Wałbrzych - miasto białego złota (starówka – Muzeum Porcelany – Pałac Czettritzów -  Harcówka)

 

2.                   Materiał promocyjny – „Atrakcje turystyczne Aglomeracji Wałbrzyskiej”

      W ramach projektu powstała dwustronna ulotka w formacie A3, gdzie na jednej stronie jest poglądowa mapa regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi LOT AW. Druga strona ulotki zawiera krótkie informacje nt. wskazanych na pierwszej stronie atrakcji turystycznych.

Nakład druku materiału „Atrakcje turystyczne Aglomeracji Wałbrzyskiej” to 10 000 szt., ulotki te były przekazane do CIT-ów, atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych itp.

 

3.                   Dodruk materiałów promocyjnych „Aglomeracja Wałbrzyska dla dzieci” oraz „Wieże widokowe Aglomeracji Wałbrzyskiej”

W projekcie był  druk w nakładzie 10 000 szt. na każdej z mapek. Aktualizacja mapek została wykonana już w ramach działań własnych Wnioskodawcy.

 

4.                   Organizacja „Festiwalu Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej” oraz opracowanie materiału promocyjnego „Smaki Aglomeracji Wałbrzyskiej”

W ramach niniejszego projektu  została wydrukowana mapka  pt. „Smaki Aglomeracji Wałbrzyskiej” z najlepszymi potrawami Aglomeracji Wałbrzyskiej (druk w nakładzie 5000 szt).

Ponadto na okres jesienny zaplanowany był tzw. „Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej”, gdzie podmioty gastronomiczne z Aglomeracji Wałbrzyskiej biorące udział w tym wydarzeniu przygotowały specjalne potrawy nawiązujące do tradycji regionalnych i prezentowały te potrawy ramach wspólnego projektu graficznego pod hasłem „Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej”. W ramach zadania przewidziana była promocja tego wydarzenia, w tym także przygotowanie spójnych graficznie z ulotek z „Menu” danej restauracji, gdzie były zaprezentowane specjalne potrawy przygotowane na ten czas, nawiązujące do dziedzictwa kulturalnego regionu.

Festiwal odbył się w dniach 23-31.10.2021. W ramach działań promocyjnych została zorganizowana konferencja prasowa w Restauracji Bohema promująca całe przedsięwzięcie, wcześniej zostały wykonane zdjęcia potraw biorących udział w Festiwalu oraz zostały wydrukowane materiały promocyjne – indywidualne menu dla każdej z restauracji biorących udział w projekcie (11 podmiotów) oraz jedna ulotka wspólna promująca wszystkie podmioty gastronomiczne biorące udział w Festiwalu. Ulotki zostały m.in., dostarczone do uczestników Festiwalu, gdzie były zaprezentowane.

W Festiwalu wzięło udział 11 podmiotów gastronomicznych:

 

1.       Kawiarnia Sztygarówka Stara Kopalnia w Wałbrzychu

 

2.       Restauracja Aqua – Zdrój w Wałbrzychu

 

3.       Restauracja Babinicz - Dworzysko w Szczawnie - Zdroju

 

4.       Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawnie – Zdroju

 

5.       Restauracja Bohema

 

6.       Rezydencja Bohema

 

7.       Browar i Restauracja przy Pałacu Jedlinka w Jedlinie - Zdroju

 

8.       Taras kasztanowy – kawiarnia

 

9.       Karczma Rycerska Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim

 

10.   Restauracja Osówka w Głuszycy

 

11.   PTTK „Andrzejówka”.

 

5.                   Druk kalendarza ściennego na 2022 promującego atrakcje turystyczne LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej

Został opracowany projekt i został wydrukowany w nakładzie 500 szt. kalendarz ścienny na 2022 r. B1, kreda 170 g, kolor 4/0 listwowanie z zawieszką.

Autor: Katarzyna Matuła

Powrót do listy