Trasa wokół Borowej

Trasa zaczyna się na ul. Niepodległości, z której jedziemy w kierunku kolonii Nowy Dom. Następnie przejeżdżamy przez Przełęcz Kozią i docieramy do Przełęczy Pod Borową, gdzie znajduje się schron turystyczny i kamień informacyjny. Po minięciu Rozdroża Ptasiego rozpoczyna się ok. 2 km zjazd. Przejeżdżamy przez Jedlinę Zdrój – Glinicę, trafiając na 3,5 km podjazd, doprowadzający do Rozdroża Ptasiego.
Kolejnym etapem jest Kamionka, gdzie można podziwiać panoramę Waligóry, Rybnicy Leśnej i Masywu Bukowca oraz Stożek i Masyw Dzikowca. Po przejechaniu ponad 2 km zjazdu czeka nas kolejny podjazd, którym dojeżdżamy do Przełęczy Koziej.
Następny etap wiedzie do Jedliny Zdroju – Kamieńska, gdzie możemy podziwiać panoramę Gór Sowich. Po przejechaniu 1 km mijamy dwa punkty widokowe. Po przejechaniu szerokiej drogi, w całości biegnącej w lesie, rozpoczyna się bardzo trudny pod względem technicznym zjazd. Po minięciu łąki zjeżdżamy w ul. Świdnicką i dalej skręcamy w ul. Poznańską. Po minięciu budynku GOPR dojeżdżamy do ul. Niepodległości gdzie na wysokości rogacza zaczynaliśmy pętlę.

Powrót do listy