Szlaki rowerowe - Trasa CZERWONA Walim

W 2014 roku powstał nowy produkt turystyczny pn. "Strefa MTB Sudety", która została utworzona dzięki współpracy Bielawy, gminy wiejskiej Dzierżoniów, Głuszycy, Mieroszowa, gminy wiejskiej Nowa Ruda, Pieszyc, Stoszowic oraz Walimia, a także czterech nadleśnictw: Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych. Swym zasięgiem obejmuje całe Góry Sowie i Suche, część Gór Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w Górach Stołowych.  Jest to największy i pierwszy tego typu obszar w Polsce górskich tras rowerowych, tak jednolicie oznakowanych, mających na celu rozwój regionu  oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego w Polsce.

Na terenie Gminy Walim utworzono ok. 70 km górskich tras rowerowych, wchodzących w skład ok. 500 km tras Strefy MTB Sudety. Są to doskonale przygotowane trasy, różnorodne pod względem długości i skali trudności, na terenach których znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku , a także nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.

Wśród szlaków przebiegających przez Gminę Walim możemy wyróżnić trasę pn. Czerwona Walim o długości 24,67 km., z punktem dostępu w Zagórzu Śląskim.

Jest to niezwykle urokliwy szlak urozmaicony od asfaltu poprzez łagodne, szerokie leśne drogi oraz  bardzo wąskie i niebezpieczne odcinki. Przemierzając  trasę ”Czerwoną Walim" zawitamy min. w miejscowości Zagórze Śląskie, Michałkowa, Glinno. Napotkamy Jezioro Bystrzyckie, zaporę wodna na jeziorze oraz Zamek Grodno.

Powrót do listy